Telefon do rehabilitacji Godziny przyjęć Pon – pt: 8:00 – 20:00 Sob: 8:00 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź

Nowoczesna rehabilitacja medyczna

REHABILITACJA

Rehabilitacja - powrót do sprawności

Za zasługi w leczeniu i rehabilitacji polskich sportowców prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Profesor jest również mianowany ambasadorem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, którego członkom pomagamy od lat. Rehabilitacja jest integralnym elementem powrotu do zdrowia oraz utrzymania sprawności niezależnie od wieku. Wiemy o tym i dlatego otaczamy naszych pacjentów opieką na najwyższym poziomie, stale podnosząc nasze kwalifikacje. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Indywidualnie dobrany program leczenia jest gwarancją sukcesu terapeutycznego niezależnie od schorzenia. Nasz wyszkolony personel za pomocą najwyższej klasy profesjonalnego sprzętu od wielu lat przywraca zdrowie pacjentom z całego kraju. W naszej klinice przywróciliśmy sprawność przedstawicielom większości dyscyplin sportowych, zdobywającym miejsca na podium na arenie międzynarodowej. Rehabilitujemy pacjentów po wszystkich zabiegach operacyjnych, schorzeniach i urazach.Nasze cele

Naszym celem jest przywrócenie pacjentom jakości życia i komfortu ruchów. Gwarantujemy maksymalny efekt terapeutyczny, ponieważ wykorzystujemy metody leczenia, które mają gruntownie udokumentowaną skuteczność. Eliminujemy dolegliwości bólowe w obrębie stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu stawów i chwytność w obrębie dłoni. Uzyskujemy prawidłową koordynację i stabilność ruchową. Wzmacniamy odpowiednie grupy mięśniowe i wyrabiamy właściwe odruchy, dlatego nasi pacjenci uzyskują trwałe efekty leczenia. Wykonujemy naszą pracę tak, aby minimalizować ryzyko ponownych urazów w przyszłości. Rehabilitujemy również pacjentów z dysfunkcjami układu sercowo-naczyniowego i neurologicznego.

Jak przywracamy zdrowie?

kobieta i rehabilitacja w Łodzi
Rehabilitacja Łódź
  • Zabiegi fizjoterapeutyczne zwiększają skuteczność naturalnych procesów regeneracyjnych i usprawniają metabolizm komórkowy, dlatego rekonwalescencja trwa krócej i efektywniej. Mają również działanie przeciwbólowe i redukują obrzęki.
  • Klasyczna rehabilitacja to ćwiczenia na maszynach. Wzmocnienie siły odpowiednich grup mięśniowych umożliwia odzyskanie sprawności, stabilizuje stawy i zabezpiecza przed ponownymi urazami.
  • W ramach programu przywracania sprawności wyrabiamy właściwe odruchy. Przywracamy prawidłowy zakres, wzorce i komfort ruchu.
  • Rehabilitacja w naszej klinice wzbogacona jest o masaże, które usprawniają przepływ chłonki w układzie limfatycznym, poprawiają ukrwienie i zwiększają efekt terapeutyczny.
  • W ramach programu wykonujemy również trapie manualne niezbędne do ,,uruchamiania stawów" po urazach i nowoczesne terapie ergotonowe.


Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego

Mamy doświadczenie w przywracaniu sprawności wszystkich elementów układu mięśniowo-szkieletowego. Gwarantujemy indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ plan rehabilitacji stworzony jest na podstawie oceny specjalistów, pomiarów komputerowych i analiz funkcjonalnych. Jako jedna z kilku klinik w Polsce wykorzystujemy mikroprądy generowane przez inteligentne oprogramowanie Algonix dostosowywujące w czasie rzeczywistym parametry terapii dla każdego centymetra zmienionej chorobowo tkanki.


Algonix rehabilitacja łódź prywatnie

Specjalistyczne pomiary

Plan przywracania sprawności opiera się na głębokiej analizie wydolności wszystkich grup mięśniowych. Nasz system Biodex mierzy 16 parametrów definiujących funkcję mięśnia (siłę izometryczną, izokinetyczną, izotoniczną czy ekscentryczną). Dla mięśni kręgosłupa przeznaczony mamy specjalistyczny opisany poniżej system Tergumed. Posiadamy również platformy do oceny ryzyka upadku i równowagi w różnych pozycjach. Wykonujemy obszerne analizy składu ciała, wyszczególniające poszczególne jego partie. Mierzymy chód przy pomocy specjalistycznej platformy zsynchronizowanej z drukarką 3D wkładek ortopedycznych. Kardiolog zabezpieczający kadrę olimpijską dr n. med. Robert Pietruszyński przeprowadza w naszej klinice zaawansowane próby wydolnościowe układu sercowo-naczyniowego.

Wszystkie elementy aparatu ruchu


TERGUMED zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup TERGUMED rehabilitacja kręgosłupa
Rehabilitacja kręgosłupa

Kręgosłup

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie nowoczesnym zintegrowanym systemem rehabilitacji kręgosłupa Tergumed®700. System umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje umożliwiają stworzenie indywidualnego treningu kręgosłupa wzmacniającego odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie, odciąża newralgiczne punkty i redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Rehabilitacja kręgosłupa

Staw kolanowy

Celem rehabilitacji kolana jest przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu, poprawa komfortu chodzenia, wzmocnienie siły mięśni kończyny dolnej, wyrobienie prawidłowych odruchów oraz stabilizacja stawu. Przeprowadzamy naszych pacjentów przez wszystkie etapy treningu i fazy gojenia.

Rehabilitacja kolana

Staw biodrowy

Rehabilitujemy zachowawczo. Leczymy stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe. Przygotowujemy pacjentów przed operacjami. Pomagamy odzyskać komfort życia i sprawność po wszczepieniu endoprotezy biodra i zabiegach artroskopowych.

Rehabilitacja biodra

Staw barkowy

Leczymy stany zapalne, złamania, zwichnięcia uszkodzenia stawów w obrębie barku, tendinopatie, zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia mięśni czy więzadeł. Mamy wieloletnie doświadczenie przy konfliktcie podbarkowym, uszkodzeniach stożka rotatorów, zespole bolesnego barku i barku zamrożonego. Ze względu na działalność profesora Jarosława Fabisia najczęściej stykamy się przywracaniem sprawności po operacjach klasycznych i artroskopowych.

Staw skokowy

Najczęstszym urazem jest uszkodzenie aparatu torebkowo-więzadłowego, nazwane potocznie skręceniem kostki. Rehabilitujemy również po zabiegach operacyjnych stawu skokowego.

Stawu łokciowy

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Dłoń i nadgarstek

Pomagamy odzyskać sprawność po urazach kciuka, pęknięciach kości palców, nadwyrężeniach, uszkodzeniach ścięgien i złamaniach. Leczymy zachowawczo cieśń nadgarstka. Rehabilitujemy po operacji cieśni nadgarstka i innych zabiegach operacyjnych.egzoszkielet rehabilitacyjny

Egzoszkielet

W 2019 roku zaopatrzyliśmy się w jeden z pierwszych w Polsce egzoszkielet rehabilitacyjny. Egzoszkielet to nowoczene urządzenie służące do reedukacji chodu pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. Dla wielu pacjentów z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, po udarze, z poważnymi zanikami mięśni czy schorzeniami neurologicznymi jest to jedyna nadzieja na samodzielne chodzenie. Pracę urządzenia koordynuje w czasie rzeczywistym inteligentne oprogramowanie. Ten zaawansowany technologicznie sprzęt w połączeniu z szeroką gamą naszych zabiegów umożliwia pacjentom w bardzo ciężkim stanie odzyskanie fizjologicznych funkcji nerwowo-mięśniowych i powrót do codziennych aktywności.

Ikona BOX
REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

W trosce o Państwa zdrowie, zatrudniamy doświadczonych profesjonalistów zajmujących się rehabilitacją i fizykoterapią.

Zobacz więcej
Ikona BOX
REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

Nasi pacjenci są dla nas najważniejsi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić fachową rehabilitację i otoczyć Państwa staranną opieką medyczną.

Ikona BOX
REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Ikona BOX
GOJENIE I REGENERACJA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Zobacz więcej

Fizjoterapia

Fizjoterapia jest integralnym elementem rehabilitacji. Jej celem jest stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Plan fizjoterapeutyczny w naszej klinice jest tworzony na podstawie konsultacji lekarzy oraz serii komputerowych pomiarów i analiz funkcjonalnych. Standardowo wykonujemy zabiegi takie jak: krioterapia, fala uderzeniowa, ultradźwięki, laseroterapia punktowa, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top, diatermia krótkofalowa, różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix. Fizjoterapia Łódź - zaprszamy również na naszą stronę internetową poświęconą zabiegom fizjoterapeutycznym.

Fizjoterapia - dowiedz się więcej
FMC Centrum Medyczne

FMC Centrum Medyczne to polska klinika oferująca prywatnie usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu wielu dziedzin medycyny. Ośrodek rehabilitacyjny jest fundamentem naszej działalności. Tworzymy zaangażowany i wykwalifikowany zespół lekarzy oraz fizjoterapeutów tak, aby móc zagwarantować leczenie na najwyższym poziomie. Ortopeda profesor Jarosław Fabiś z powodzeniem od czterech dekad przywrócił zdrowie tysiącom pacjentów. Świadczone przez nas zabiegi fizykoterapeutycznesą nieodłącznym elementem planu leczenia. Nasza klinika znajduje się w centrum miasta Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. W naszej klinice podajemy również płytkowe czynniki wzrostu, które stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.

Poradnia rehabilitacyjna

Lekarze specjaliści przyjmujący w FMC posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Rehabilitacja po udarze odbywa się pod czujnym okiem kardiologów i fizjoterapeutów. Pomagamy również odzyskać sprawność po operacji wszczepienia endoprotez. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Mamy doświadczenie w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dzisiaj lekarze nie mają wątpliwości, że ruch jest najlepszym gwarantem dobrostanu fizycznego i psychicznego. Rehabilitacja Łódź Kopernika 48/50.

prywatnie w domu pacjenta
W domu pacjenta

Nasza wykwalifikowana kadra świadczy również usługi dla pacjentów których stan zdrowa uniemożliwia dojazd na rehabilitację stacjonarną w Łodzi. Opiekujemy się chorymi w domach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Rehabilitacja prywatnie Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.