Laserowe usuwanie żylaków Łódź

usuwanie żylaków łódź operacja w FMC

Oferowane metody usuwania żylaków:

  • Laserowe usuwanie żylaków - małoinwazyjna i bezbolesna technika zamknięcia światła zmienionych żylakowato naczyń przy pomocy włókna laserowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez niewielkie nakłucie, dzięki czemu praktycznie nie pozostawia śladu po operacji.

  • Klasyczne usuwanie żylaków - usuwanie żylaków poprzez nacięcia skóry w znieczuleniu.

  • Skleroterapia - nieoperacyjna metoda usuwania zastrzykami małych żylaków tzw. "pajączków".

  • Najczęściej zadawane pytania  i odpowiedzi znajdziecie Państwo poniżej.

Co trzeba wiedzieć przed leczeniem żylaków?

Kiedy zdecydować się na zabieg operacyjny a kiedy na skleroterapię?

  Do zabiegu operacyjnego i skleroterapii kwalifikuje chirurg naczyniowy podczas wizyty lekarskiego po zbadaniu pacjenta. W naszej klinice zarówno kwalifikację jak i zabiegi (usuwanie żylaków oraz skleroterapię) wykonuje chirurg naczyniowy dr n. med Sebastian Dobrowolski .

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

  Zabieg wykonywany jest przezskórnie pod kontrolą USG-Doppler. Poprzez nakłucie wprowadzony do żyły światłowód działa energią lasera na ścianę chorobowo zmienionego naczynia, co powoduje jego zwłóknienie i skuteczne zamknięcie.


Czym różni się laserowa metoda usuwania żylaków od klasycznej?

  Laserowa metoda usuwania żylaków kończyn dolnych została wprowadzona w roku 2002 w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 20-letnim okresie obserwacji metoda została dokładnie przebadana, a uzyskane wyniki skonfrontowane z wynikami po klasycznych zabiegach. Przeprowadzone badania potwierdziły nie tylko dużą skuteczność laserowej ablacji naczyń, ale również mniejsze ryzyko powikłań, mniejsze dolegliwości bólowe i szybszy powrót do aktywności zawodowej w stosunku do klasycznych technik operacyjnych. Laserowa ablacja może być wykonana z powodzeniem niezależnie od wieku chorego oraz stopnia zaawansowania niewydolności żylnej. Laserowa metoda usuwania żylaków jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów we współczesnej chirurgii.

Po jakim czasie od operacji można chodzić?

  Po około 2 godzinach od operacji pacjent wychodzi do domu i może w pełni obciążać operowaną nogę. Powrót do swoich obowiązków jest niemal natychmiastowy. Zwolenienie lekarskie wypisujemy tylko na życzenie pacjenta i nie jest konieczne. Ruch jest wręcz wskazany po zabiegu. Ze względów bezpieczenia prowadzenie pojazdów zalecamy 24 godziny po zabiegu. Po zabiegu przez kilka dni zalecamy oszczędzający tryb życia (unikanie intensywnego wysiłku fizycznego).

Ile trwa zabieg? Czy jest bolesny?

  Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonujemy się go w znieczuleniu miejscowym i dożylnym. Usuwanie żylaków trwa około 60 minut. Po usunięciu żylaków u niektórych pacjentów mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe przez kilka dni. Dotyczy to częściej operacji klasycznej. W miejscach wkłucia/nacięcia skóry mogą wystąpić siniaki i zaczerwienienie, które ustępują po kilku dniach.

Co trzeba przygotować do zabiegu operacyjnego?

  • Kwalifikacja lekarska do zabiegu operacyjnego (zalecamy wizytę u chirurga naczyniowego wykonującego następnie zabieg - dr n. med. Sebastian Dobrowolski ).

  • USG doppler kończyn dolnych (zalecamy badanie u chirurga naczyniowego wykonującego następnie zabieg - dr n. med Sebastian Dobrowolski ).

  • Badanie krwi - morfologia, układ krzepnięcia (PT, APTT), sód, potas.

  • Badanie EKG - można wykonać w naszej klinice

Czy przed operacją usuwania żylaków muszę być na czczo?

  Przed operacją należy być przez 4 godziny na czczo.