Telefon do rehabilitacji Godziny przyjęć Pon – pt: 8:00 – 20:00 Sob: 8:00 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź

Rehabilitacja kolana

REHABILITACJA >> Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana Łódź

Staw kolanowy jest niezwykle podatny na urazy, dlatego profesjonalna rehabilitacja kolana nie tylko powinna przywracać funkcję stawu, ale również zabezpieczać go przed ponownymi uszkodzeniami. Kolano jest drugim, po stawie skokowym, najbardziej obciążonym stawem człowieka. Od blisko 30 lat profesor Jarosław Fabiś i nasz zaangażowany zespół specjalistów przeprowadzają pacjentów przez wszystkie fazy gojenia, aż do pełnego odzyskania sprawności. Naszą działalność wyróżnia zaangażowanie, sprawdzona współpraca fizjoterapeutów z lekarzami i tworzenie indywidualnych programów rehabilitacji. Plan rehabilitacji w naszej klinice jest tworzony na podstawie oceny specjalistów i pomiarów komputerowych. Serdecznie zapraszamy rehabilitacja łódź ulica Kopernika 48/50.

Rehabilitacja kolana
Rehabilitacja kolana

Rehabilitujemy po wszystkich zabiegach operacyjnych, schorzeniach i urazach kolana.

POGLĄDOWY PROGRAM REHABILITACJI STAWU KOLANOWEGO

Czas trwania rehabilitacji

Programy rehabilitacyjne trwają zazwyczaj od 2 tygodni do 3 miesięcy. Rehabilitacja jest zaplanowana indywidualnie dla każdego pacjenta. Czas trwania rehabilitacji zależy od postępów leczenia i charakteru zmian w stawie kolanowym. W naszej klinice kładziemy przede wszystkim nacisk na długotrwały i wysoki efekt terapeutyczny. Wykonujemy naszą pracę najsprawniej jak jest to możliwe. Przy bardzo ciężkich uszkodzeniach stawu kolanowego (w szczególności jeżeli towarzyszą im zmiany chorobowe) okres rekonwalescencji może być dłuższy niż standardowo.

Cele leczenia

Programy rehabilitacji

W naszej klinice w trakcie rehabilitacji wykonujemy pomiary siły mięśni stabilizujących kolano. Możemy dzięki temu dostosowywać program rehabilitacji kolana do postępów leczenia. Wzmocnienie konkretnych grup mięśniowych to podstawa rehabilitacji po artroskopii, rekonstrukcji ACL, wszczepieniu endoprotezy czy jakiegokolwiek innego zabiegu operacyjnego. Oprócz zaplanowanych ćwiczeń na specjalistycznym sprzęcie wykonujemy również:

Zabiegi fizjoterapeutyczne

REHABILITACJA PO ENDOPROTEZIE KOLANA

Endoprotezoplastyka to zabieg chirurgiczny polegający na wymianie stawu i zastąpieniu go sztucznym. Przed podjęciem decyzji o operacji warto spróbować leczenia zachowawczego. Wskazaniem do wymiany stawu kolanowego głównie są zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Czas rehabilitacji po endoprotezie kolana zależy od techniki wszczepienia endoprotezy, użytych materiałów oraz od czynników osobniczych takich jak predyspozycje do rozwoju tkanki mięśniowej czy wieku. Pomimo powodzenia zabiegu operacyjnego, wielu pacjentów nie odzyskuje pełni sprawności kolana. Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego szczególnie wymaga zaangażowania i doświadczenia.

Rehabilitacja kolana

REHABILITACJA PO ARTROSKOPII KOLANA

Artroskopia kolana jest małoinwazyjną techniką diagnostyczno-operacyjną w chirurgii stawów. Artroskopia gwarantuje mniejszy odsetek powikłań i szybszą rekonwalescencję. Profesor Jarosław Fabiś specjalizuje się w operacjach artroskopowych, dlatego nasi fizjoterapeuci mają bardzo duże doświadczenie w rehabilitacji po artroskopii kolana.

Rehabilitacja po artroskopii kolana Łódź al. Piłsudskiego 9A.

REHABILITACJA PO REKONSTRUKCJI ACL I PCL

Zerwanie lub uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego (PCL) to najczęstsze urazy stawu kolanowego. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego jest zabiegiem naprawczym samego więzadła, jednakże w celu odzyskania pełnej sprawności kolana niezbędna jest rehabilitacja. Zabiegi rehabilitacyjne mają na celu wzmocnienie mięśni wprawiających kolano w ruch, stabilizację kolana oraz odzyskanie właściwych wzorców chodu.

Endoproteza stawu kolanowego rehabilitacja Łódź al. Piłsudskiego 9A.