Rehabilitacja Łódź

Rehabilitacja Łódź

Za zasługi w leczeniu i rehabilitacji polskich sportowców prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Rehabilitacja jest integralnym elementem powrotu do zdrowia oraz utrzymania sprawności niezależnie od wieku. Wiemy o tym i dlatego otaczamy naszych pacjentów opieką na najwyższym poziomie, stale podnosząc nasze kwalifikacje. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Indywidualnie dobrany program rehabilitacji jest gwarancją sukcesu terapeutycznego niezależnie od schorzenia. Nasz wyszkolony personel za pomocą najwyższej klasy profesjonalnego sprzętu od wielu lat przywraca zdrowie pacjentom z całego kraju. W naszej klinice przywróciliśmy sprawność przedstawicielom większości dyscyplin sportowych, zdobywającym miejsca na podium na arenie międzynarodowej.

Ośrodek rehabilitacyjny

Gwarantujemy indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ plan rehabilitacyjny stworzony jest na podstawie oceny specjalistów oraz serii analiz i pomiarów funkcjonalnych. Nasze metody leczenia mają gruntownie udokumentowaną skuteczność. Leczymy pacjentów po wszelkich zabiegach operacyjnych oraz urazach.

Rehabilitacja ortopedyczna

Oferujemy pełną gamę zabiegów dla pacjentów leczonych zarówno zachowawczo jak i po leczeniu operacyjnym.

Rehabilitacja neurologiczna

Pomagamy pacjentom w powrocie do zdrowia i codziennej rehabilitacji po udarach, urazach układu nerwowego. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Rehabilitacja kardiologiczna

Nasz wykwalifikowany zespół złożony z rehabilitantów oraz lekarzy specjalistów czuwa nad usprawnianiem po incydentach sercowo-naczyniowych.

Gojenie i regeneracja

Wspomaganie procesu gojenia i regeneracji, w wybranych przypadkach, stanowi niezbędny element powodzenia leczenia i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów operacji.

Zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie systemem Tergumed®700, który umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje umożliwiają stworzenie indywidualnego treningu kręgosłupa wzmacniającego odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie, odciąża newralgiczne punkty i redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Poradnia rehabilitacyjna

Lekarze specjaliści przyjmujący w FMC posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Rehabilitacja po udarze odbywa się pod czujnym okiem kardiologów i fizjoterapeutów. Rehabilitujemy również po operacji wszczepienia endoprotez. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Mamy doświadczenie w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dzisiaj lekarze nie mają wątpliwości, że ruch jest najlepszym gwarantem dobrostanu fizycznego i psychicznego.

FMC Centrum Medyczne

Centrum Medyczne FMC to polska klinika oferująca prywatnie usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu wielu dziedzin medycyny. Ośrodek rehabilitacyjny jest fundamentem naszej działalności. Tworzymy zaangażowany i wykwalifikowany zespół lekarzy oraz fizjoterapeutów tak, aby móc zagwarantować leczenie na najwyższym poziomie. Ortopeda profesor Jarosław Fabiś z powodzeniem od czterech dekad przywrócił zdrowie tysiącom pacjentów. Świadczone przez nas zabiegi fizjoterapeutyczne są nieodłącznym elementem planu rehabilitacyjnego. Nasza klinika znajduje się w centrum miasta Łódź przy ulicy Piłsudskiego 9A.

Fizjoterapia

Fizjoterapia jest integralnym elementem rehabilitacji. Jej celem jest stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Plan fizjoterapeutyczny w naszej klinice rehabilitacyjnej jest tworzony na podstawie konsultacji lekarzy oraz serii komputerowych pomiarów i analiz funkcjonalnych.

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. Standardowo wykonywane są zabiegi fizjoterapeutyczne takie jak: fala uderzeniowa, ultradźwięki, laseroterapia punktowa, krioterapia, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top, diatermia krótkofalowa, różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix. W klinice rehabilitacyjnej podajemy również płytkowe czynniki wzrostu, które stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.

Szpital rehabilitacyjny

Zajmujemy się pacjentami po wszelkich operach i urazach. Po udarze tworzymy plan terapii odwzorowania wzorców ruchowych. Rehabilitacja po udarze ma na celu torowanie przepływu impulsów nerwowych, wzmocnienie siły mięśniowej i znoszeniu niedowładów. Rehabilitacja Łódź Piłsudskiego 9A.

Rehabilitacja prywatnie w domu pacjenta

Nasza wykwalifikowana kadra świadczy również usługi rehabilitacyjne dla pacjentów których stan zdrowa uniemożliwia dojazd na rehabilitację stacjonarną w Łodzi. Opiekujemy się chorymi w domach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Rehabilitacja Łódź przy ulicy Piłsudskiego 9A.