Telefon do rehabilitacji Godziny przyjęć Pon – pt: 8:00 – 20:00 Sob: 8:00 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź
REHABILITACJA

Rehabilitacja medyczna Łódź

Założycielem FMC, które jest jednym z najlepiej wyposażonych centrum rehabilitacji w Polsce jest wybitny ortopeda prof. Jarosław Fabiś, który za zasługi w leczeniu polskich sportowców otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Profesor również dzięki efektywnej oraz skutecznej pomocy członkom Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego został mianowany ambasadorem tej organizacji. Filarem naszej działalności jest rehabilitacja, która jest niezbędnym elementem powrotu do sprawności i utrzymania zdrowia niezależnie od wieku. Wiemy o tym i dlatego otaczamy naszych pacjentów opieką medyczną na najwyższym światowym poziomie. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Zajmujemy się nie tylko lokalnymi pacjentami, ale również ciężkimi przypadkami z całego kraju oraz Europy. Nasze centrum wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki czemu możemy każdemu pacjentowi ułożyć spersonalizowany plan rehabilitacji. Bezustannie podnosimy nasze kwalifikacje oraz rozszerzamy ofertę, aby jeszcze efektywniej pomagać naszym pacjentom. Możemy poszczycić się przywróceniem do pełnej sprawności sportowców większości dyscyplin, którzy zdobywają na międzynarodowej arenie miejsca na podium. Rehabilitujemy pacjentów po wszystkich zabiegach operacyjnych, schorzeniach i urazach.


Jakie są nasze cele?

Naszym priorytetem jest przywrócenie pacjentom sprawności, komfortu ruchów i jakości życia. Nasi pacjenci mają zagwarantowaną maksymalną efektywność terapeutyczną, ponieważ wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i metody rehabilitacji o gruntownie udokumentowanej skuteczności. Wykonujemy naszą pracę tak, aby pacjenci uzyskiwali trwałe efekty leczenia. Rehabilitacja, która ma spersonalizowany charakter ma na celu również minimalizowanie ryzyka nawrotu schorzeń i urazów w przyszłości. Pomagamy także pacjentom z chorobami układu sercowo-naczyniowego i neurologicznego. Oferujemy również tlenoterapię hiperbaryczną, która odmładza całe ciało, przyspiesza regenerację i przynosi olbrzymie korzyści zdrowotne. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo poniżej.


Galeria zdjęć

Zdjęcia w galerii przesuwają się poziomo w każdym rzędzie. Aby przeglądać galerię, przytrzymaj dowolne zdjęcie lewym przyciskiem kursora myszy i przesuwaj w lewo lub prawo.
Jak przywracamy zdrowie?

  • Współpracujemy jedynie z ambitnymi i zaangażowanymi emocjonalne rehabilitantami, którzy doświadczenie zdobywają przy profesorze Jarosławie Fabisiu.
  • Najważniejsze jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracji i gojenia. W tym celu wykorzystujemy szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych. Fizjoterapia ma również działanie przeciwbólowe, redukuje obrzęki i leczy na poziomie komórkowym, dlatego rekonwalescencja przebiega efektywniej i krócej.
  • Fundamentem dobrostanu fizycznego jest trening mięśni. Człowiek zbudowany jest z 450-500 mięśni, które zapewniają mu sprawne funkcjnowanie. Wieloletnia dysproporacja siły mięśniowej ma odczuwalne konsekwencje dla zdrowia. Dzięki pomiarom komputerowym, analizom funkcjonalnym i doświadczeniu wiemy dokładnie które mięśnie wzmocnić. Oprócz spersonalizowanego treningu wyrabiamy odpowiednie odruchy i wzorce ruchu, aby zabezpieczyć przed ponowymi indycentami. Temat układu mięśniowo-szkieletowego jest niezwykle obszerny i poświęciliśmy mu oddzielny artykuł znajdujący się poniżej.
  • Oferujemy bogaty wybór masaży i terapii manualnych. Masaż rehabilitacyjny łagodzi ból, relaksuje mięśnie, poprawia ukrwienie i usprawnia działanie stawów.
kobieta i rehabilitacja łódź w centrum miasta

Cudowna terapia - komora hiperbaryczna

Tlenoterapia hiperbaryczna polega na wejściu do specjalnego pomieszczenia, w którym oddycha się wysokim stężeniem tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Tlen w takich warunkach wielokrotnie efektywniej przenika do wszystkich tkanek. Serce w ciągu jednej minuty pompuje 5-6 litrów krwi, co daje obieg 7 tysięcy litrów dziennie. Tlenoterapia hiperbaryczna poprawia parametry krwi (hemoglobiny), dlatego jest najskuteczniejszą niefarmakologiczną terapią leczniczą. W każdej sekundzie tlenoterapii czerwone krwinki dostarczają wielokrotnie więcej życiodajnego tlenu w całym ciele. Rozległe zadziwiające efekty zdrowotne zostały udokumentowane tysiącami publikacji naukowych. Ze względu na swój prosty i skuteczny mechanizm tlenoterapia jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce jak najdłużej cieszyć się pełnym dobrostanem fizycznym i młodym wyglądem. Dotlenione ciało manifestuje się energią do życia, wizualnym odmłodzeniem i poprawą pracy wszystkich komórek oraz tkanek. Tlenoterapia m.in. wspomaga układ sercowo-naczyniowy, poprawia wydolność organizmu, stymuluje układ immunologiczny, zwiększa stężenie komórek macierzystych w krwi i ma silne działanie przeciwnowotworowe. Profilaktyczne działanie przeciwnowotworowe zostało potwierdzone przez Europejskie Towarzystwo Onkologii na podstawie prac naukowych z lat 1960-2001.

Rehabilitacja wzbogacona o tlenoterapię hiperbaryczną przebiega efektywniej i szybciej. Zwiększone stężenie tlenu uruchamia kaskady uśpionych mechanizmów regeneracyjnych. Terapia ta przyspiesza gojenie i zwiększa stężenie komórek macierzystych w krwi. Wzmaga odżywienie komórek i usprawnia ich metabolizm. Zwiększona podaż tlenu działa również zbawiennie na układ nerwowy. Mózg zużywa 20-25% tlenu, pomimo że stanowi 2% masy ciała. Lepsze odżywienie układu nerwowego wspiera zdolność twórczego myślenia, koncentrację, pamięć i percepcję. Ponadto poprawia samopoczucie i zwalcza chroniczne zmęczenie. Terapia ta jest wykorzystywana w Ameryce i Europie do leczenia wielu przewlekłych schorzeń. Tlenoterapia hiperbaryczna posiada ogromny potencjał w ochronie zdrowia. Sportowcy olimpijscy coraz częściej sięgają po regularne zabiegi w komorze hiperbarycznej. Komisja Etyczna Światowej Agencji Antydopingowej w 2006 r. miała wątpliwości, czy może dopuścić tak skuteczną metodę do użytku sportowcom. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ jest to metoda całkowicie naturalna i nie jest możliwe wykrycie we krwi jej stosowania.


nowoczesna komora hiberbaryczna w Łodzi
Komora hiberbaryczna w Łodzi

Dlaczego warto skorzystać z tlenoterapii u nas?

Wieloosobowa elegancka komora w naszym centrum rehabilitacji stanowi alternatywę dla powszechnie używanych ciasnych tub. W środku zamontowany jest klimatyzator z regulacją temperatury powietrza. W komorze ciśnienie zwiększamy do 1.5 ATA (ciśnienia atmosferycznego). W większości komór w Polsce wykorzystywane jest ciśnienie 2-2.5ATA. W wyższym ciśnieniu częściej występują ciężkie efekty uboczne a terapia jest traumatyczna. W naszej komorze nie wykorzystujemy również powszechnie stosowanych masek tlenowych. Dla wygody naszych pacjentów w naszej komorze można korzystać z regulowanego nawiewu 96% stężeniem tlenu. W komorze nastomiast panuje 42% stężenie tlenu, dlatego pacjent ma dużo większą swobodę. Sesja w komorze będzie zwiększać efektywność rehabilitacji po zabiegach operacyjnych i urazach. Tlenoterapia przy 1.5ATA nie wymaga nadzoru lekarza. Nie mam przeciwwskazań medycznych do jej stosowania. Tlenoterapia w warunkach przez nas oferowanych jest atrakcyjniejsza i mniej inwazyjna. Jedyne z czym powinni liczyć się pacjenci, to zatykanie uszu podobne do odczuć przy lądowaniu samolotu. Wszelkie negatywne odczucia znikają po 2-3 sesjach.

Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego

Mamy doświadczenie w przywracaniu sprawności wszystkich elementów układu mięśniowo-szkieletowego. Gwarantujemy najwyższą skuteczność, ponieważ podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta. Plan terapii tworzymy na podstawie oceny specjalistów, pomiarów komputerowych i analiz funkcjonalnych. Wykorzystujemy mikroprądy generowane przez inteligentne oprogramowanie Algonix. System modyfikuje w czasie rzeczywistym parametry terapii dla każdego centymetra zmienionej chorobowo tkanki. Rozwiązanie tu wdrożyliśmy jako jedna z pierwszych klinik w Polsce.


Algonix rehabilitacja łódź prywatnie

Specjalistyczne pomiary

Sprawność przywracamy na podstawie na analizach wydolności wszystkich grup mięśniowych. System Biodex mierzy 16 parametrów definiujących funkcję mięśnia. Między innymi siłę izometryczną, izokinetyczną, izotoniczną i ekscentryczną. Dla mięśni kręgosłupa mamy opisany poniżej zintegrowany system Tergumed. Posiadamy platformy do oceny ryzyka upadku i równowagi w różnych pozycjach. Rehabilitacja planowana na podstawie pomiarów komputerowych gwarantuje wyższy efekt terapeutyczny. Wykonujemy obszerne analizy składu ciała, wyszczególniające poszczególne jego partie. Mierzymy chód przy pomocy specjalistycznej platformy zsynchronizowanej z drukarką 3D wkładek ortopedycznych. Kardiolog zabezpieczający kadrę olimpijską dr n. med. Robert Pietruszyński przeprowadza u nas próby wydolnościowe układu sercowo-naczyniowego.

Wszystkie elementy aparatu ruchu


system TERGUMED zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup system TERGUMED system do leczenia kręgosłupa
Rehabilitacja kręgosłupa

Kręgosłup

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie kręgosłupa nowoczesnym zintegrowanym systemem Tergumed®700. System umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje są przetwarzane przed komputer. Następnie tworzymy indywidualny trening kręgosłupa wzmacniający odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie. Odciąża newralgiczne punkty. Redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Dowiedz się więcej!

Staw kolanowy

Celem rehabilitacji kolana jest przywrócenie wszystkich jego funkcji. Zależy nam przede wszystkim na prawidłowym zakresie ruchu i stabilizacji stawu. Nasi pacjencji odzyskują również komfort chodzenia i wyrabiają właściwe odruchy. Wzmacniamy siłę mięśni kończyny dolnej tak, aby zapobiegać kolejnym urazom. Przeprowadzamy pacjentów przez wszystkie etapy treningu i fazy gojenia.

Dowiedz się więcej!

Staw biodrowy

Leczymy stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe. Przygotowujemy pacjentów przed operacjami. Pomagamy odzyskać komfort życia. Uprawniamy po wszczepieniu endoprotezy biodra i zabiegach artroskopowych.

Dowiedz się więcej!

Staw barkowy

Rehabilitacja po złamaniach, zwichnięciach i uszkodzeniach w obrębie barku. Leczymy stany zapalne, tendinopatie czy zmiany zwyrodnieniowe. Specjalizujemy się w leczeniu uszkodzonych mięśni i stawów. Często spotykamy się z konfliktem podbarkowym, uszkodzeniami stożka rotatorów, zespołem bolesnego czy zamrożonego barku. Dzięki profesorowi mamy wieloletnie doświadczenie w usprawnianiu po operacjach barku. Profesor Jarosław Fabiś jest specjalistą w dziedzinie stawu barkowego.

Staw skokowy

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia aparatu torebkowo-więzadłowego. Potocznie nazywanym skręceniem kostki. Pomagamy również po zabiegach operacyjnych stawu skokowego.

Stawu łokciowy

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Dłoń i nadgarstek

Pomagamy odzyskać sprawność po urazach kciuka czy pęknięciach kości palców. Leczymy nadwyrężenia, uszkodzenia ścięgien i złamania. Leczymy zachowawczo cieśń nadgarstka. Pomagamy po operacji cieśni nadgarstka i innych zabiegach operacyjnych.

Ikona BOX

ORTOPEDYCZNA

Ze względu na działalność profesora Jarosłwa Fabisia posiadamy w tej dziedzinie największe doświadczenie.

Zobacz więcej
Ikona BOX

NEUROLOGICZNA

Jesteśmy renomowanym ośrodkiem pomagającym pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Państwu staranną opieką medyczną.

Ikona BOX

KARDIOLOGICZNA

Ikona BOX

GOJENIE I REGENERACJA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Zobacz więcej

Fizjoterapia

Plan przywracania sprawności tworzymy dwuetapowo. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę konsultację lekarską. Następnie wykorzystujemy pomiary komputerowe i analizy funkcjonalne. Wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne takie jak fala uderzeniowa, laseroterapia czy krioterapia. Oferujemy ultradźwięki, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top czy diatermię krótkofalową. Wykorzystujemy różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix. Zabiegi fizjoterapeutyczne przyspieszają proces regeneracji i gojenia.

Fizjoterapia - dowiedz się więcej!
FMC Centrum Medyczne

FMC Centrum Medyczne to polska klinika oferująca prywatnie usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu wielu dziedzin medycyny. Tworzymy zaangażowany i wykwalifikowany zespół lekarzy oraz fizjoterapeutów. Staramy się zagwarantować Państwu leczenie na najwyższym poziomie. Ortopeda profesor Jarosław Fabiś z powodzeniem przywrócił zdrowie tysiącom pacjentów. Świadczone zabiegi fizykoterapeutyczne są nieodłącznym elementem planu leczenia. Nasza klinika znajduje się w centrum miasta rehabilitacja Łódź Kopernika 48/50.

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. Podajemy również płytkowe czynniki wzrostu. Stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.

Ośrodek

Lekarze specjaliści przyjmujący w FMC posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Pomagamy odzyskać sprawność po operacji wszczepienia endoprotez. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Mamy doświadczenie w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dzisiaj lekarze nie mają wątpliwości, że ruch najlepiej gwarantuje dobrostan fizyczny i psychiczny. Profesjonalna Rehabilitacja Łódź w centrum miasta Kopernika 48/50.

prywatnie w domu pacjenta
W domu pacjenta

Wykwalifikowana kadra FMC świadczy również usługi dla pacjentów w Łodzi których stan zdrowa uniemożliwia dojazd do specjalistycznego centrum. Opiekujemy się chorymi w domach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Dojedżamy do wszystkich dzielnic Łodzi w m.in śródmieście, bałuty, górna, widzew, retkinia czy polesie. Rehabilitacja prywatnie Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.