Telefon do rehabilitacji Godziny przyjęć Pon – pt: 8:00 – 20:00 Sob: 8:00 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź
REHABILITACJA

Rehabilitacja medyczna Łódź

Za zasługi w leczeniu i rehabilitacji polskich sportowców założyciel FMC prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Profesor został mianowany ambasadorem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, za skuteczną pomoc jego członkom. Rehabilitacja jest integralnym elementem powrotu do sprawności i utrzymania zdrowia niezależnie od wieku. Wiemy o tym i dlatego otaczamy naszych pacjentów opieką na najwyższym poziomie. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Nasz wyszkolony personel od wielu lat przywraca zdrowie pacjentom z całego kraju. Dysponujemy nowoczesną bazą sprzętową. Ciągle podnosimy nasze kwalifikacje i rozszerzamy ofertę. Przywróciliśmy sprawność sportowcom większości dyscyplin, zdobywającym miejsca na podium na arenie międzynarodowej. Rehabilitujemy pacjentów po wszystkich zabiegach operacyjnych, schorzeniach i urazach.

Efektywny powrót do sprawności

Przywracamy pacjentom jakość życia i komfort ruchów. Gwarantujemy maksymalny efekt terapeutyczny, ponieważ wykorzystujemy metody rehabilitacji, które mają gruntownie udokumentowaną skuteczność. Eliminujemy dolegliwości bólowe w obrębie stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu stawów i chwytność w obrębie dłoni. Uzyskujemy prawidłową koordynację i stabilność ruchową. Wzmacniamy odpowiednie grupy mięśniowe. Wyrabiamy właściwe odruchy, dlatego nasi pacjenci uzyskują trwałe efekty leczenia. Wykonujemy pracę tak, aby minimalizować ryzyko ponownych urazów w przyszłości. Rehabilitujemy również pacjentów z dysfunkcjami układu sercowo-naczyniowego i neurologicznego.


Galeria zdjęć

Zdjęcia w galerii przesuwają się poziomo w każdym rzędzie. Aby przeglądać galerię, przytrzymaj dowolne zdjęcie lewym przyciskiem kursora myszy i przesuwaj w lewo lub prawo.
Zabiegi rehabilitacyjne - jak przywracamy zdrowie?

  • Zabiegi fizjoterapeutyczne zwiększają skuteczność naturalnych procesów regeneracyjnych i usprawniają metabolizm komórkowy. Mają również działanie przeciwbólowe i redukują obrzęki. Dzięki fizjoterapii rekonwalescencja trwa krócej i efektywniej.
  • Klasyczna rehabilitacja to ćwiczenia na maszynach. Wzmocnienie siły mięśni stabilizuje, odciąża i usprawnia działanie stawów. Umiejętne wzmocnienie odpowiednich grup mięśni zabezpiecza przed ponownymi urazami.
  • W ramach programu przywracania sprawności wyrabiamy właściwe odruchy. Przywracamy prawidłowy zakres, wzorce i komfort ruchu.
  • Rehabilitacja w naszej klinice wzbogacona jest o masaże. Masaż rehabilitacyjny łagodzi ból. Ponadto poprawia ukrwienie i efekt terapeutyczny leczenia.
  • W ramach programu wykonujemy również trapie manualne. Terapia manualna jest niezbędna do uruchamiania stawów po urazach. Oferujemy również inne nowoczesne terapie takie jak m.in. terapia ergotonowa.
kobieta i rehabilitacja łódź w centrum miasta
Profesjonalna rehabilitacja Łódź

Cudowna terapia - komora hiperbaryczna

Od początku listopada 2019 roku w udostępnimy naszym pacjentom przestronną komorę hiperbaryczną. Tlenoterapia hiperbaryczna to leczenie wysokim stężeniem tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Tlen w komorze hiperbarycznej efektywniej przenika do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Zwiększone stężenie tlenu uruchamia kaskady uśpionych mechanizmów regeneracyjnych. Rehabilitacja wzbogacona o tlenoterapię hiperbaryczną przebiega efektywniej i szybciej. Terapia ta przyspiesza gojenie i zwiększa stężenie komórek macierzystych w krwi. Wzmaga odżywienie komórek i usprawnia ich metabolizm. Korzyści odnoszą również wszystkie tkanki. Tlenoterapia jest wyborem dla każdego, kto chce żyć w pełni zdrowia. Tlenoterapia m.in. odmładza, wspomaga układ sercowo-naczyniowy, poprawia wydolność organizmu i wspiera układ immunologiczny. Zwiększona podaż tlenu działa również zbawiennie na układ nerwowy. Mózg zużywa 20-25% tlenu, pomimo że stanowi 2% masy ciała. Lepsze odżywienie układu nerwowego wspiera zdolność twórczego myślenia, koncentrację, pamięć i percepcję. Ponadto poprawia samopoczucie i zwalcza chroniczne zmęczenie. Terapia ta jest wykorzystywana w Ameryce i Europie do leczenia wielu przewlekłych schorzeń. Tlenoterapia hiperbaryczna posiada ogromny potencjał w ochronie zdrowia. Sportowcy olimpijscy coraz częściej sięgają po regularne zabiegi w komorze hiperbarycznej. Komisja Etyczna Światowej Agencji Antydopingowej w 2006 r. miała wątpliwości, czy może dopuścić ją do użytku sportowcom.


nowoczesna komora hiberbaryczna w Łodzi
Komora hiberbaryczna w Łodzi

Dlaczego warto skorzystać z tlenoterapii u nas?

Wieloosobowa elegancka komora w naszym centrum rehabilitacji stanowi alternatywę dla powszechnie używanych ciasnych tub. W środku zamontowany jest klimatyzator z regulacją temperatury powietrza. W komorze ciśnienie zwiększamy do 1.5 ATA (ciśnienia atmosferycznego). W takich warunkach istnieje nieporównywalnie niższe ryzyko początkowych negatywnych odczuć. W większości komór w Polsce wykorzystywane jest ciśnienie 3ATA. W wyższym ciśnieniu częściej występują efekty uboczne. Należą do nich m.in. zatykanie uszu czy bóle głowy. W naszej komorze nie wykorzystujemy również powszechnie stosowanych masek tlenowych. Można swobodnie oddychać dwukrotnie zwiększonym stężeniem tlenu. Oferujemy również oddychanie wyższym stężeniem tlenu z maską. Sesja w komorze będzie zwiększać efektywność rehabilitacji po zabiegach operacyjnych i urazach. Tlenoterapia przy 1.5ATA nie wymaga nadzoru lekarza. Nie mam przeciwwskazań medycznych do jej stosowania. Niesie wielokrotnie mniejsze ryzyko efektów ubocznych, które występuje w standardowych komorach.

Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego

Mamy doświadczenie w przywracaniu sprawności wszystkich elementów układu mięśniowo-szkieletowego. Gwarantujemy najwyższą skuteczność, ponieważ podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta. Plan rehabilitacji tworzymy na podstawie oceny specjalistów, pomiarów komputerowych i analiz funkcjonalnych. Wykorzystujemy mikroprądy generowane przez inteligentne oprogramowanie Algonix. System modyfikuje w czasie rzeczywistym parametry terapii dla każdego centymetra zmienionej chorobowo tkanki. Rozwiązanie tu wdrożyliśmy jako jedna z pierwszych klinik w Polsce. Zapraszamy rehabilitacja Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.


Algonix rehabilitacja łódź prywatnie

Specjalistyczne pomiary

Sprawność przywracamy na podstawie na analizach wydolności wszystkich grup mięśniowych. SystemBiodex mierzy 16 parametrów definiujących funkcję mięśnia. Między innymi siłę izometryczną, izokinetyczną, izotoniczną i ekscentryczną. Dla mięśni kręgosłupa mamy opisany poniżej zintegrowany system rehabilitacji Tergumed. Posiadamy platformy do oceny ryzyka upadku i równowagi w różnych pozycjach. Rehabilitacja planowana na podstawie pomiarów komputerowych gwarantuje wyższy efekt terapeutyczny. Wykonujemy obszerne analizy składu ciała, wyszczególniające poszczególne jego partie. Mierzymy chód przy pomocy specjalistycznej platformy zsynchronizowanej z drukarką 3D wkładek ortopedycznych. Kardiolog zabezpieczający kadrę olimpijską dr n. med. Robert Pietruszyński przeprowadza u nas próby wydolnościowe układu sercowo-naczyniowego.

Wszystkie elementy aparatu ruchu


system TERGUMED zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup system TERGUMED system do leczenia kręgosłupa
Rehabilitacja kręgosłupa

Kręgosłup

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie nowoczesnym zintegrowanym systemem rehabilitacji kręgosłupa Tergumed®700. System umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje są przetwarzane przed komputer. Następnie tworzymy indywidualny trening kręgosłupa wzmacniający odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie. Odciąża newralgiczne punkty. Redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Rehabilitacja kręgosłupa

Staw kolanowy

Celem rehabilitacji kolana jest przywrócenie wszystkich jego funkcji. Zależy nam przede wszystkim na prawidłowym zakresie ruchu i stabilizacji stawu. Nasi pacjencji odzyskują również komfort chodzenia i wyrabiają właściwe odruchy. Wzmacniamy siłę mięśni kończyny dolnej tak, aby zapobiegać kolejnym urazom. Przeprowadzamy pacjentów przez wszystkie etapy treningu i fazy gojenia.

Rehabilitacja kolana

Staw biodrowy

Rehabilitujemy zachowawczo. Leczymy stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe. Przygotowujemy pacjentów przed operacjami. Pomagamy odzyskać komfort życia. Uprawniamy po wszczepieniu endoprotezy biodra i zabiegach artroskopowych.

Rehabilitacja biodra

Staw barkowy

Rehabilitacja po złamaniach, zwichnięciach i uszkodzeniach w obrębie barku. Leczymy stany zapalne, tendinopatie czy zmiany zwyrodnieniowe. Specjalizujemy się w rehabilitacji uszkodzeń mięśni i więzadeł. Często spotykamy się z konfliktem podbarkowym, uszkodzeniami stożka rotatorów, zespołem bolesnego czy zamrożonego barku. Dzięki profesorowi mamy wieloletnie doświadczenie w usprawnianiu po operacjach barku. Profesor Jarosław Fabiś jest specjalistą w dziedzinie stawu barkowego.

Staw skokowy

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia aparatu torebkowo-więzadłowego. Potocznie nazywanym skręceniem kostki. Rehabilitujemy również po zabiegach operacyjnych stawu skokowego.

Stawu łokciowy

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Dłoń i nadgarstek

Pomagamy odzyskać sprawność po urazach kciuka czy pęknięciach kości palców. Leczymy nadwyrężenia, uszkodzenia ścięgien i złamania. Leczymy zachowawczo cieśń nadgarstka. Rehabilitujemy po operacji cieśni nadgarstka i innych zabiegach operacyjnych.

Ikona BOX
REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

W trosce o Państwa zdrowie, zatrudniamy doświadczonych profesjonalistów zajmujących się rehabilitacją i fizykoterapią.

Zobacz więcej
Ikona BOX
REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

Nasi pacjenci są dla nas najważniejsi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić fachową rehabilitację i otoczyć Państwa staranną opieką medyczną.

Ikona BOX
REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Ikona BOX
GOJENIE I REGENERACJA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Zobacz więcej

Fizjoterapia

Bodźce fizyczne stymulacją naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Plan przywracania sprawności tworzymy dwuetapowo. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę konsultację lekarską. Następnie wykorzystujemy pomiary komputerowe i analizy funkcjonalne. Wykonujemy zabiegi rehabilitacyjne takie jak fala uderzeniowa, laseroterapia czy krioterapia. Oferujemy ultradźwięki, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top czy diatermię krótkofalową. Wykorzystujemy różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix. Rehabilitacja wspierana zabiegami fizjoterapeutycznymi daje najlepsze rezultaty.

Fizjoterapia - dowiedz się więcej
FMC Centrum Medyczne

FMC Centrum Medyczne to polska klinika oferująca prywatnie usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu wielu dziedzin medycyny. Ośrodek rehabilitacyjny stanowi fundament działalności FMC. Tworzymy zaangażowany i wykwalifikowany zespół lekarzy oraz fizjoterapeutów. Staramy się zagwarantować Państwu leczenie na najwyższym poziomie. Ortopeda profesor Jarosław Fabiś z powodzeniem przywrócił zdrowie tysiącom pacjentów. Świadczone zabiegi fizykoterapeutyczne są nieodłącznym elementem planu leczenia. Nasza klinika znajduje się w centrum miasta rehabilitacja Łódź Kopernika 48/50.

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. Podajemy również płytkowe czynniki wzrostu. Stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.

Poradnia rehabilitacyjna

Lekarze specjaliści przyjmujący w FMC posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Profesjonalna rehabilitacja po udarze odbywa się pod czujnym okiem kardiologów i fizjoterapeutów. Pomagamy odzyskać sprawność po operacji wszczepienia endoprotez. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Mamy doświadczenie w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dzisiaj lekarze nie mają wątpliwości, że ruch najlepiej gwarantuje dobrostan fizyczny i psychiczny. Profesjonalna Rehabilitacja Łódź w centrum miasta Kopernika 48/50.

prywatnie w domu pacjenta
W domu pacjenta

Wykwalifikowana kadra FMC świadczy również usługi dla pacjentów których stan zdrowa uniemożliwia dojazd na rehabilitację stacjonarną w Łodzi. Opiekujemy się chorymi w domach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Dojedżamy do wszystkich dzielnic Łódzi rehabilitacja w m.in śródmieście, bałuty, górna, widzew, retkinia czy polesie. Rehabilitacja prywatnie Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.