Telefon do rehabilitacji Godziny przyjęć Pon – pt: 7:30 – 20:00 Sob: 7:30 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź

REHABILITACJA ŁÓDŹ

REHABILITACJA

Rehabilitacja

Za zasługi w leczeniu i rehabilitacji polskich sportowców prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego Rehabilitacja jest integralnym elementem powrotu do zdrowia oraz utrzymania sprawności niezależnie od wieku. Wiemy o tym i dlatego otaczamy naszych pacjentów opieką na najwyższym poziomie, stale podnosząc nasze kwalifikacje. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Indywidualnie dobrany program rehabilitacji jest gwarancją sukcesu terapeutycznego niezależnie od schorzenia. Nasz wyszkolony personel za pomocą najwyższej klasy profesjonalnego sprzętu od wielu lat przywraca zdrowie pacjentom z całego kraju. W naszej klinice przywróciliśmy sprawność przedstawicielom większości dyscyplin sportowych, zdobywającym miejsca na podium na arenie międzynarodowej. Rehabilitujemy pacjentów po wszystkich zabiegach operacyjnych, schorzeniach i urazach.

Powrót do sprawności

Naszym celem jest przywrócenie pacjentom jakości życia i komfortu ruchów. Eliminujemy lub znacznie redukujemy dolegliwości bólowe w obrębie stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu stawów i chwytność w obrębie dłoni. Uzyskujemy prawidłową koordynację i stabilność ruchową. Wzmacniamy odpowiednie grupy grupy mięśniowe i wyrabiamy właściwe odruchy, dlatego nasi pacjenci uzyskują trwałe efekty leczenia. Wykonujemy naszą pracę tak, aby minimalizować ryzyko ponownych urazów w przyszłości. Nasze metody leczenia mają gruntownie udokumentowaną skuteczność.

Jak przywracamy zdrowie?

Rehabilitacja Łódź
Rehabilitacja Łódź
  • Zabiegi fizjoterapeutyczne zwiększają skuteczność naturalnych procesów regeneracyjnych i usprawniają metabolizm komórkowy, dlatego rekonwalescencja trwa dużo krócej i efektywniej. Mają również działanie przeciwbólowe i redukują obrzęki.
  • Klasyczna rehabilitacja to ćwiczenia na maszynach. Wzmocnienie siły odpowiednich grup mięśniowych umożliwia odzyskanie sprawności, stabilizuje stawy i zabezpiecza przed ponownymi urazami.
  • W ramach programu rehabilitacji wyrabiamy właściwe odruchy. Przywracamy prawidłowy zakres, wzorce i komfort ruchu.
  • Rehabilitacja w naszej klinice wzbogacona jest o masaże, które usprawniają przepływ chłonki w układzie limfatycznym, poprawiają ukrwienie i zwiększają efekt terapeutyczny klasycznej rehabilitacji.
  • W ramach programu rehabilitacji wykonujemy również trapie manualne i nowoczesne terapie ergotonowe.


Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego

Mamy doświadczenie w przywracaniu sprawności wszystkich elementów układu mięśniowo-szkieletowego. Gwarantujemy indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ plan rehabilitacji stworzony jest na podstawie oceny specjalistów, pomiarów komputerowych i analiz funkcjonalnych.

rehabilitacja kręgosłupa łódź rehabilitacja lodz
Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie systemem Tergumed®700, który umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje umożliwiają stworzenie indywidualnego treningu kręgosłupa wzmacniającego odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie, odciąża newralgiczne punkty i redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kolana

Celem rehabilitacji stawu kolanowego jest przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu, poprawa komfortu chodzenia, wzmocnienie siły mięśni kończyny dolnej, wyrobienie prawidłowych odruchów oraz stabilizacja stawu. Przeprowadzamy naszych pacjentów przez wszystkie etapy treningu i fazy gojenia.

Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja biodra

Rehabilitujemy zachowawczo. Leczymy stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe. Przygotowujemy pacjentów przed operacjami. Pomagamy odzyskać komfort życia i sprawność po wszczepieniu endoprotezy biodra i zabiegach artroskopowych.

Rehabilitacja biodra

Rehabilitacja barku

Leczymy stany zapalne, złamania, zwichnięcia uszkodzenia stawów w obrębie barku, tendinopatie, zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia mięśni czy więzadeł. Rehabilitujemy zamrożony bark, konflikt podbarkowy, uszkodzenia stożka rotatorów, zespół bolesnego barku i barku zamrożonego. Ze względu na działalność profesora Jarosława Fabisia najczęściej stykamy się przywracaniem sprawności po operacjach klasycznych i artroskopowych.

Rehabilitacja stawu skokowego

Najczęstszym urazem jest uszkodzenie aparatu torebkowo-więzadłowego, nazwane potocznie skręceniem kostki. Rehabilitujemy również po zabiegach operacyjnych stawu skokowego.

Rehabilitacja stawu łokciowego

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja dłoni i nadgarstka

Pomagamy odzyskać sprawność po urazach kciuka, pęknięciach kości palców, nadwyrężeniach, uszkodzeniach ścięgien i złamaniach. Leczymy zachowawczo cieśń nadgarstka. Rehabilitujemy po operacji cieśni nadgarstka i innych zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja ortopedyczna
REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

W trosce o Państwa zdrowie, zatrudniamy doświadczonych profesjonalistów zajmujących się rehabilitacją i fizykoterapią.

Zobacz więcej
Rehabilitacja neurologiczna
REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

Nasi pacjenci są dla nas najważniejsi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić fachową rehabilitację i otoczyć Państwa staranną opieką medyczną.

Rehabilitacja kardiologiczna
REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Gojenie i regeneracja
GOJENIE I REGENERACJA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Zobacz więcej

Fizjoterapia w rehabilitacji

Fizjoterapia jest integralnym elementem rehabilitacji. Jej celem jest stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Plan fizjoterapeutyczny w naszej klinice rehabilitacyjnej jest tworzony na podstawie konsultacji lekarzy oraz serii komputerowych pomiarów i analiz funkcjonalnych.

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. Standardowo wykonywane są zabiegi takie jak: fala uderzeniowa, ultradźwięki, laseroterapia punktowa, krioterapia, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top, diatermia krótkofalowa, różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix. W klinice rehabilitacyjnej podajemy również płytkowe czynniki wzrostu, które stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.

FMC Centrum Medyczne

FMC Centrum Medyczne to polska klinika oferująca prywatnie usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu wielu dziedzin medycyny. Ośrodek rehabilitacyjny jest fundamentem naszej działalności. Tworzymy zaangażowany i wykwalifikowany zespół lekarzy oraz fizjoterapeutów tak, aby móc zagwarantować leczenie na najwyższym poziomie. Ortopeda profesor Jarosław Fabiś z powodzeniem od czterech dekad przywrócił zdrowie tysiącom pacjentów. Świadczone przez nas zabiegi fizykoterapeutycznesą nieodłącznym elementem planu rehabilitacyjnego. Nasza klinika znajduje się w centrum miasta Łódź przy ulicy Piłsudskiego 9A.

Poradnia rehabilitacyjna

Lekarze specjaliści przyjmujący w FMC posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Rehabilitacja po udarze odbywa się pod czujnym okiem kardiologów i fizjoterapeutów. Rehabilitujemy również po operacji wszczepienia endoprotez. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Mamy doświadczenie w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dzisiaj lekarze nie mają wątpliwości, że ruch jest najlepszym gwarantem dobrostanu fizycznego i psychicznego. Rehabilitacja Łódź Piłsudskiego 9A.

rehabilitacja prywatnie łódź w domu
Rehabilitacja prywatnie w domu pacjenta

Nasza wykwalifikowana kadra świadczy również usługi rehabilitacyjne dla pacjentów których stan zdrowa uniemożliwia dojazd na rehabilitację stacjonarną w Łodzi. Opiekujemy się chorymi w domach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Rehabilitacja Łódź przy ulicy Piłsudskiego 9A.