Telefon do rehabilitacji Godziny przyjęć Pon – pt: 8:00 – 20:00 Sob: 8:00 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź
REHABILITACJA

Rehabilitacja Łódź - efektywny powrót do sprawności

Za zasługi w leczeniu i rehabilitacji polskich sportowców prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Profesor jest również mianowany ambasadorem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, którego członkom pomagamy od lat. Rehabilitacja jest integralnym elementem powrotu do zdrowia oraz utrzymania sprawności niezależnie od wieku. Wiemy o tym i dlatego otaczamy naszych pacjentów opieką na najwyższym poziomie, stale podnosząc kwalifikacje. Nie boimy się nawet najcięższych przypadków, którym inni odmawiają już pomocy. Nasz wyszkolony personel za pomocą najwyższej klasy profesjonalnego sprzętu od wielu lat przywraca zdrowie pacjentom z całego kraju. Przywróciliśmy sprawność przedstawicielom większości dyscyplin sportowych, zdobywającym miejsca na podium na arenie międzynarodowej. Rehabilitujemy pacjentów po wszystkich zabiegach operacyjnych, schorzeniach i urazach.

Jakie sa nasze cele?

Przywracamy pacjentom jakość życia i komfort ruchów. Gwarantujemy maksymalny efekt terapeutyczny, ponieważ wykorzystujemy metody rehabilitacji, które mają gruntownie udokumentowaną skuteczność. Eliminujemy dolegliwości bólowe w obrębie stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu stawów i chwytność w obrębie dłoni. Uzyskujemy prawidłową koordynację i stabilność ruchową. Wzmacniamy odpowiednie grupy mięśniowe i wyrabiamy właściwe odruchy, dlatego nasi pacjenci uzyskują trwałe efekty leczenia. Wykonujemy pracę tak, aby minimalizować ryzyko ponownych urazów w przyszłości. Rehabilitujemy również pacjentów z dysfunkcjami układu sercowo-naczyniowego i neurologicznego.

Jak przywracamy zdrowie?

  • Zabiegi fizjoterapeutyczne zwiększają skuteczność naturalnych procesów regeneracyjnych i usprawniają metabolizm komórkowy, dlatego rekonwalescencja trwa krócej i efektywniej. Mają również działanie przeciwbólowe i redukują obrzęki.
  • Klasyczna rehabilitacja to ćwiczenia na maszynach. Wzmocnienie siły odpowiednich grup mięśniowych umożliwia odzyskanie sprawności, stabilizuje stawy i zabezpiecza przed ponownymi urazami.
  • W ramach programu przywracania sprawności wyrabiamy właściwe odruchy. Przywracamy prawidłowy zakres, wzorce i komfort ruchu.
  • Rehabilitacja w naszej klinice wzbogacona jest o masaże, które usprawniają przepływ chłonki w układzie limfatycznym, poprawiają ukrwienie i zwiększają efekt terapeutyczny.
  • W ramach programu wykonujemy również trapie manualne niezbędne do, uruchamiania stawów" po urazach i nowoczesne terapie ergotonowe.
kobieta i rehabilitacja łódź w centrum miasta
Profesjonalna rehabilitacja Łódź

Cudowna terapia - komora hiperbaryczna

We wrześniu 2019 roku w udostępnimy naszym pacjentom dużą komorę hiperbaryczną. Tlenoterapia hiperbaryczna to leczenie wysokim stężeniem tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Tlen w komorze hiperbarycznej efektywniej przenika do wszystkich komórek ludzkiego ciała, uruchamiając kaskady uśpionych mechanizmów regeneracyjnych. Korzyści odnoszą wszystkie tkanki, dlatego tlenoterapia jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce jak najdłużej żyć w pełni zdrowia. Tlenoterapia m.in. odmładza, poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego, lepiej odżywia wszystkie komórki, przyspiesza gojenie, zwiększa stężenie komórek macierzystych, poprawia wydolność organizmu, usprawnia metabolizm i wspiera układ immunologiczny. Zwiększona podaż tlenu działa również zbawiennie na układ nerwowy, ponieważ mózg zużywa 20-25% tlenu, pomimo że stanowi jedynie 2% masy ciała. Lepsze odżywienie mózgu poprawia samopoczucie, zdolność twórczego myślenia, koncentrację, pamięć, percepcję i zwalcza chroniczne zmęczenie. Terapia ta jest wykorzystywana w Ameryce i Europie do leczenia wielu przewlekłych schorzeń. Tlenoterapia hiperbaryczna jest tak skuteczna, że Komisja Etyczna Światowej Agencji Antydopingowej w 2006 r. miała wątpliwości, czy może dopuścić ją do użytku sportowcom olimpijskim.


nowoczesna komora hiberbaryczna w Łodzi
Komora hiberbaryczna w Łodzi

Dlaczego warto skorzystać z tlenoterapii u nas?

Wieloosobowa elegancka komora hiperbaryczna stanowi alternatywę dla powszechnie używanych ciasnych tub. W środku zamontowany jest klimatyzator z regulacją temperatury powietrza. W komorze ciśnienie zwiększamy do 1.5 ATA (ciśnienia atmosferycznego), dlatego nie są Państwo tak narażeni na negatywne odczucia takie, jak zatykanie uszu czy bóle głowy, które często występują w większości komór hiperbarycznych, gdzie ciśnienie rośnie do 3 ATA. W naszej komorze można swobodnie oddychać dwukrotnie zwiększonym stężeniem tlenu bez konieczności zakładania powszechnie stosowanych masek tlenowych. Oferujemy również oddychanie wyższym stężeniem tlenu z maską. Sesja w komorze będzie fundamentalnym zabiegiem wspomagającym rehabilitację po zabiegach operacyjnych i urazach. Ponadto w naszej komorze można korzystać z laptopa lub telefonu, co jest bezwzględnie zakazane w wysokociśnieniowych komorach. Tlenoterapia przy 1.5ATA nie wymaga nadzoru lekarza i niesie wielokrotnie mniejsze ryzyko efektów ubocznych, które występuje w standardowych komorach.

Rehabilitacja układu mięśniowo-szkieletowego

Mamy doświadczenie w przywracaniu sprawności wszystkich elementów układu mięśniowo-szkieletowego. Gwarantujemy indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ plan rehabilitacji tworzymy na podstawie oceny specjalistów, pomiarów komputerowych i analiz funkcjonalnych. Jako jedna z kilku klinik w Polsce wykorzystujemy mikroprądy generowane przez inteligentne oprogramowanie Algonix dostosowywujące w czasie rzeczywistym parametry terapii dla każdego centymetra zmienionej chorobowo tkanki.


Algonix rehabilitacja łódź prywatnie

Specjalistyczne pomiary

Plan przywracania sprawności opiera się na głębokiej analizie wydolności wszystkich grup mięśniowych. Nasz system Biodex mierzy 16 parametrów definiujących funkcję mięśnia (siłę izometryczną, izokinetyczną, izotoniczną i ekscentryczną). Dla mięśni kręgosłupa przeznaczony mamy specjalistyczny opisany poniżej system Tergumed. Posiadamy również platformy do oceny ryzyka upadku i równowagi w różnych pozycjach. Wykonujemy obszerne analizy składu ciała, wyszczególniające poszczególne jego partie. Mierzymy chód przy pomocy specjalistycznej platformy zsynchronizowanej z drukarką 3D wkładek ortopedycznych. Kardiolog zabezpieczający kadrę olimpijską dr n. med. Robert Pietruszyński przeprowadza u nas zaawansowane próby wydolnościowe układu sercowo-naczyniowego.

Wszystkie elementy aparatu ruchu


system TERGUMED zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup system TERGUMED system do leczenia kręgosłupa
Rehabilitacja kręgosłupa

Kręgosłup

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy leczenie nowoczesnym zintegrowanym systemem rehabilitacji kręgosłupa Tergumed®700. System umożliwia analizę funkcjonalną i ocenę siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Zebrane informacje umożliwiają stworzenie indywidualnego treningu kręgosłupa wzmacniającego odpowiednie mięśnie. Rehabilitacja kręgosłupa prowadzi do przywrócenia równowagi sił w kręgosłupie, odciąża newralgiczne punkty i redukuje lub eliminuje przyczyny oraz objawy schorzenia kręgosłupa.

Rehabilitacja kręgosłupa

Staw kolanowy

Celem rehabilitacji kolana jest przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu, poprawa komfortu chodzenia, wzmocnienie siły mięśni kończyny dolnej, wyrobienie prawidłowych odruchów oraz stabilizacja stawu. Przeprowadzamy pacjentów przez wszystkie etapy treningu i fazy gojenia.

Rehabilitacja kolana

Staw biodrowy

Rehabilitujemy zachowawczo. Leczymy stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe. Przygotowujemy pacjentów przed operacjami. Pomagamy odzyskać komfort życia i sprawność po wszczepieniu endoprotezy biodra i zabiegach artroskopowych.

Rehabilitacja biodra

Staw barkowy

Leczymy stany zapalne, złamania, zwichnięcia uszkodzenia stawów w obrębie barku, tendinopatie, zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia mięśni czy więzadeł. Mamy wieloletnie doświadczenie przy konfliktcie podbarkowym, uszkodzeniach stożka rotatorów, zespole bolesnego barku i barku zamrożonego. Ze względu na działalność profesora Jarosława Fabisia najczęściej stykamy się przywracaniem sprawności po operacjach klasycznych i artroskopowych.

Staw skokowy

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia aparatu torebkowo-więzadłowego, nazwane potocznie skręceniem kostki. Rehabilitujemy również po zabiegach operacyjnych stawu skokowego.

Stawu łokciowy

Rehabilitujemy zwichnięcia, złamania, przykurcze i stany zapalne łokcia. Leczymy zespół łokcia tenisisty/golfisty. Przywracamy prawidłowy zakres ruchu po zabiegach operacyjnych.

Dłoń i nadgarstek

Pomagamy odzyskać sprawność po urazach kciuka, pęknięciach kości palców, nadwyrężeniach, uszkodzeniach ścięgien i złamaniach. Leczymy zachowawczo cieśń nadgarstka. Rehabilitujemy po operacji cieśni nadgarstka i innych zabiegach operacyjnych.

Ikona BOX
REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

W trosce o Państwa zdrowie, zatrudniamy doświadczonych profesjonalistów zajmujących się rehabilitacją i fizykoterapią.

Zobacz więcej
Ikona BOX
REHABILITACJA NEUROLOGICZNA

Nasi pacjenci są dla nas najważniejsi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić fachową rehabilitację i otoczyć Państwa staranną opieką medyczną.

Ikona BOX
REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Ikona BOX
GOJENIE I REGENERACJA

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.

Zobacz więcej

Fizjoterapia

Bodźce fizyczne stymulacją naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Plan przywracania sprawności tworzymy na podstawie konsultacji lekarzy oraz serii komputerowych pomiarów i analiz funkcjonalnych. Standardowo wykonujemy zabiegi takie jak: krioterapia, fala uderzeniowa, ultradźwięki, laseroterapia punktowa, pole magnetyczne, leczenie Hi-Top, diatermia krótkofalowa, różne rodzaje prądów oraz leczenie systemem Algonix.

Fizjoterapia - dowiedz się więcej
FMC Centrum Medyczne

FMC Centrum Medyczne to polska klinika oferująca prywatnie usługi lecznicze i diagnostyczne z zakresu wielu dziedzin medycyny. Ośrodek rehabilitacyjny stanowi fundament działalności FMC. Tworzymy zaangażowany i wykwalifikowany zespół lekarzy oraz fizjoterapeutów tak, aby móc zagwarantować leczenie na najwyższym poziomie. Ortopeda profesor Jarosław Fabiś z powodzeniem od czterech dekad przywrócił zdrowie tysiącom pacjentów. Świadczone zabiegi fizykoterapeutycznesą nieodłącznym elementem planu leczenia. Nasza klinika znajduje się w centrum miasta Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.

Fizykoterapia

Fizjoterapia opiera się na nieinwazyjnych metodach leczniczych wykorzystujących odpowiedź organizmu na bodźce fizyczne. Podajemy również płytkowe czynniki wzrostu, które stymulują rekonwalescencje nawet w najcięższych przypadkach.

Poradnia rehabilitacyjna

Lekarze specjaliści przyjmujący w FMC posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz dorobek naukowy. Profesjonalna rehabilitacja po udarze odbywa się pod czujnym okiem kardiologów i fizjoterapeutów. Pomagamy również odzyskać sprawność po operacji wszczepienia endoprotez. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Mamy doświadczenie w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dzisiaj lekarze nie mają wątpliwości, że ruch najlepiej gwarantuje dobrostan fizyczny i psychiczny. Profesjonalna Rehabilitacja Łódź w centrum miasta Kopernika 48/50.

prywatnie w domu pacjenta
W domu pacjenta

Wykwalifikowana kadra FMC świadczy również usługi dla pacjentów których stan zdrowa uniemożliwia dojazd na rehabilitację stacjonarną w Łodzi. Opiekujemy się chorymi w domach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Rehabilitacja prywatnie Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.