DIAGNOSTYKA REHABILITACYJNA


Nasze centrum wykorzystuje nowoczesny sprzęt służący analizie, diagnostyce i ocenie ruchu, który wspomaga rehabilitację. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dobranie parametrów ćwiczeń usprawniajacych jak również stałe monitorowanie postępów leczenia. Zapraszamy rehabilitacja Łódź ul. Mikołaja Kopernika 48/50.

Powrót

Tergumed - System Rehabilitacji Kręgosłupa

Jako jedna z dwóch placówek w Polsce oferujemy pacjentom system do rehabilitacji i diagnostyki kręgosłupa. Linia urządzeń tergumed® 700 ułatwia systematyczną analizę i ocenę mięśni stabilizujących kręgosłup, jak również ukierunkowuje trening odpowiednich grup mięśniowych. Przed rozpoczęciem zaplanowanego treningu, pacjent powinien wykonać funkcjonalny test na każdej z maszyn. Wyniki testu pacjenta porównywane są z danymi referencyjnymi.Tergumed
  Szczególną cechą wykonywanych wkładek są:
 • Angiologia, chirurgia naczyniowa – USG oraz USG DOPPLER. Ocena naczyń żylnych i tetniczych. Wykonujemy USG naczyń głębokich, tętnic szyjnych, diagnostykę żylaków i zapalenia żył oraz inne badania diagnostyczne związane z układem żylnym i krwionośnym.
 • Kardiologia – ECHO serca (echokardiografia)stosowane do obrazowania serca w czasie jego pracy. Dzięki temu badaniu możliwa jest dynamiczna ocena struktur serca takich jak przedsionki, komory oraz zastawki jak i ocena kurczliwości samego mięśnia sercowego.
 • Endokrynologia – USG i biopsja tarczycy.
 • Ginekologia – badanie USG układu rodnego.
 • Diagnostyka prenatalna – ocena, diagnostyka oraz monitorowanie rozwoju płodu.
 • Urologia – Diagnostyka układu moczowego oraz ocena złogów i kamieni nerkowych.
 • Ortopedia i medycyna sportowa – USG narządu ruchu. Ocena układu kostno-stawowego oraz mięśni
 • Preluksacja – Badanie bioder u niemowląt.
 • USG tkanek miękkich – diagnostyka zmian tkanek miękkich np. włókniaków, tłuszczaków, ganglionów, torbieli oraz innych
 • Inne.
Biodex Gait Trainer
Biodex Gait Trainer


Biodex Gait Trainer

Nasze centrum wykorzystuje nowoczesny sprzęt służący analizie, diagnostyce i ocenie ruchu, który wspomaga rehabilitację. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dobranie parametrów ćwiczeń usprawniajacych jak również stałe monitorowanie postępów leczenia.

Biodex system
Biodex System


BIODEX SYSTEM

Zestaw do oceny i treningu dynamicznego mięśni w warunkach: ruchu biernego, pracy izometrycznej, pracy izotonicznej (koncentrycznej i ekscentrycznej), pracy izokinetycznej (ekscentrycznej i koncentrycznej), reaktywnej pracy ekscentrycznej z możliwością pełnej archiwizacji i eksportu danych do analizy statystycznej.

ANALIZA CHODU ORAZ DYNAMICZNA I KLASYCZNA PODOGRAFIA

Nie ma dwóch takich samych stóp dlatego wkładka jest unikatowym dziełem. FMC jako jedyna firma w Polsce daje 100% gwarancję skuteczności. Wykonana wkładka musi działać bezpośrednio po jej włożeniu do buta w przeciwnym razie chory nie płaci za nią! Wkładki wykonane są z najwyższych jakościowo materiałów produkowanych przez francuską firmę Podiatech – światowego lidera w tej dziedzinie. FMC oferuje zaopatrzenie dla każdej stopy (stopa pourazowa, cukrzycowa, reumatoidalna, sportowa i inna). Dla sportowców mamy w ofercie unikatowe wkłądki dedykowane różnym sportom które nie tylko są w stanie skorygowac istniejace nieprawidłowosci ale również zapobiec urazom sportowym podczas treningów.

  Szczególną cechą wykonywanych wkładek są:
 • Obiektywna ocena stopy w oparciu o doświadczenie Prof. Jarosława Fabisia i analizy funkcjonalne – pomiary komputerowe na specjalistycznych platformach i bieżni.
 • Prof. Fabiś na podstawie badań decyduje o konieczności wykonania wkładki i jej konstrukcji.
 • Wkładkę wykonuje doświadczony technik, który przeszedł szereg szkoleń w zagranicznych ośrodkach i w kraju.
 • Wszelkie korekty wykonywane są bezpłatnie, choć takie przypadki nie są częste.
 • Wkładka musi działać natychmiast po założeniu. Nieprawdą jest, że do jej oceny chory potrzebuje kilku dni!