Telefon do rehabilitacjiSkontaktuj się z nami! Godziny przyjęć Pon – pt: 8:00 – 20:00 Sob: 8:00 – 14:00
Centrum Medyczne - ortopedia i rehabilitacja Łódź
O NAS >> Profesor Jarosław Fabiś

Jarosław Fabiś - założyciel FMC

prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś - ortopeda i lekarz rehabilitacji medycznej

Jarosław Fabiś jako pierwszy lekarz z Polski został zaproszony do Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. American Shoulder and Elbow Surgeon (ASES) to stowarzyszenie zrzeszające wiodących światowych chirurgów ortopedycznych. Doroczne spotkania ASES służą jako forum, na którym medycy mogą dyskutować o swoich nowych pomysłach i prezentować materiał naukowy. Towarzystwo jest organem edykacyjnym odpowiedzialnym za opracowywanie międzynarodowych programów naukowych, organizację aktualnej wiedzy, standaryzację nazewnictwa oraz pulikację materiałów. Członkostwo w ASES jest dostępne tylko na zaproszenie. Profesor Jarosław Fabiś pełni w ASES funkcję krajowego korespondenta.
Jarosław Fabiś Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Barku i Łokcia

Galeria zdjęć


  • Profesor Jarosław Fabiś opiekuje się sportowcami zdobywającymi miejsca na podium na arenie międzynarodowej i polskiej z wszystkich dziedzin sportowych. Za przywracanie sprawności sportowców prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
  • Przez dwie kadencje sprawował funkcję delegata na kraj Komisji ds. Rozwoju Chirurgii Barku w krajach Europy Wschodniej oraz jako pierwszy ortopeda w Polsce dołączył jako rzeczywisty uczestnik do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia.
  • Profesor nominowany został ambasadorem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
  • Pełni funkcję szefa Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Pourazowej Uniwersyteckiego Szpitalu Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej.
  • Został wybrany szefem Kliniki Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej.
Filozofia profesora Jarosława Fabisia

Według profesora Jarosława Fabisia postęp wiedzy i technologii w chirurgii ortopedycznej następuje w krótszym czasie niż ten, który jest niezbędny do obiektywnej oceny efektów nowych metod leczenia. Niezwykle łatwo ulec urokowi nowych metod sprzedawanych w coraz atrakcyjniejszych opakowaniach przez firmy medyczne. Tylko dzięki doświadczeniu i wiedzy można umiejętnie oddzielić rzeczywiste postępy od nowości, których istotną podstawą są ekonomiczne apetyty jakimi kierują się korporacje medyczne. Dlatego prof. Fabiś ma analityczny stosunek do wszelkich nowości starając się podążać za aktualnymi trendami medycznymi i asymilując je, ale tylko gdy ma głębokie przekonanie i dowody oparte na faktach medycznych o ich skuteczności. Mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów, profesor wykorzystuje jedynie zweryfikowane przez czas rozwiązania oraz współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi firmami z wieloletnim doświadczeniem.

Nasz personel
NASZ PERSONEL

W trosce o Państwa zdrowie, zatrudniamy doświadczonych profesjonalistów zajmujących się rehabilitacją i fizykoterapią.

Zobacz więcej
Nasi pacjenci
NASI PACJENCI

Nasi pacjenci są dla nas najważniejsi. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić fachową rehabilitację i otoczyć Państwa staranną opieką medyczną.

Aktualności
AKTUALNOŚCI

Nieustająco się rozwijamy. O życiu naszego centrum na bieżąco informujemy w zakładce Aktualności, a także na naszym Facebooku.