Jarosław Fabiś
prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś - ortopeda i lekarz rehabilitacji medycznej. Pierwszy polski chirurg zaproszony do Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Przez dwie kadencje sprawował funkcję delegata na kraj Komisji ds. Rozwoju Chirurgii Barku w krajach Europy Wschodniej oraz jako pierwszy ortopeda w Polsce dołączył jako rzeczywisty uczestnik do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia.
Szef Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Pourazowej Uniwersyteckiego Szpitalu Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej. Szef Kliniki Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej. Opiekuje się sportowcami zdobywającymi miejsca na podium na arenie międzynarodowej i polskiej z wszystkich dziedzin sportowych. Za przywracanie sprawności sportowców prof. Jarosław Fabiś otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ambasador Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Międzynarodowe cetyfikaty prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabisia
Kompetencje prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabisia są uznawane w Polsce i na świecie.
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Barku i Łokcia
American Shoulder and Elbow Surgeon (ASES) to stowarzyszenie zrzeszające wiodących światowych ortopedów. Doroczne spotkania ASES służą jako forum, na którym medycy mogą dyskutować o swoich nowych pomysłach i prezentować materiał naukowy. Towarzystwo jest organem edykacyjnym odpowiedzialnym za opracowywanie międzynarodowych programów naukowych, organizację aktualnej wiedzy, standaryzację nazewnictwa oraz pulikację materiałów. Członkostwo w ASES jest dostępne tylko na zaproszenie. Profesor Jarosław Fabiś pełni w ASES funkcję krajowego korespondenta.
Barcelona - Hiszpania 2008
Międzynarodowy kurs artroskopowych operacji stawu biodrowegoYork - Anglia 2017
Kurs rekonstrukcji stawu biodrowegoAnnecy - Francja 2005
Zaawansowany kurs operacji stawu barkowegoDubaj - ZEA 2017
Światowy Konges Biologii MolekularnejParyż - Francja 2009
Kurs operacji stawu barkowegoBerlin - Niemcy 2016
Międzynarodowa konferencja poświęcona uszkodzeniom mięśniSaalfelden - Austria 2004
Kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i ŁokciaZurich - Szwajcaria 2002
Kurs chirurgii stawu barkowegoBarcelona - Hiszpania 2009
Innowacyjne koncepcje w chirurgii stawu kolanowegoWiedeń - Austria 2003
Kurs operacji PCLBudapeszt - Węgry 2002
Kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i ŁokciaNicea - Francja 2017
Kurs chirurgii stawu barkowegoWarszwa - Polska 2002
Kurs chirurgii złamańKraków - Polska 2014
Kurs chirurgii kończyny górnejPoznań - Polska 2018
II spotkanie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i ŁokciaWażne nagrody prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabisia
Jarosław Fabiś mianowany ambasadorem PTSR
PTSR - Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Nagroda za wieloletnią pomoc w rehabilitacjiPolskie Towarzystwo Chirurgii Barku i Łokcia
Honorowe członkostwo dla prof. Jarosława FabisiaDowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych
Podziękowania za zaangażowanie w pomoc medycznąDom Pomocy Społecznej 2002
Stowarzyszenie ,,Serce Na Dłoni"Nagroda zespołowa rektora 2015
Za osiągnięcia zespołu naukowegoNagroda rektora 2017
Za indywidualne osiągnięcia naukoweNagroda rektora 2015
Za indywidualne osiągnięcia naukoweNagroda rektora 2001
Za indywidualne osiągnięcia naukoweFilozofia profesora Jarosława Fabisia
Według profesora Jarosława Fabisia postęp wiedzy i technologii w chirurgii ortopedycznej następuje w krótszym czasie niż ten, który jest niezbędny do obiektywnej oceny efektów nowych metod leczenia. Niezwykle łatwo ulec urokowi nowych metod sprzedawanych w coraz atrakcyjniejszych opakowaniach przez firmy medyczne. Tylko dzięki doświadczeniu i wiedzy można umiejętnie oddzielić rzeczywiste postępy od nowości, których istotną podstawą są ekonomiczne apetyty jakimi kierują się korporacje medyczne. Dlatego prof. Fabiś ma analityczny stosunek do wszelkich nowości starając się podążać za aktualnymi trendami medycznymi i asymilując je, ale tylko gdy ma głębokie przekonanie i dowody oparte na faktach medycznych o ich skuteczności. Mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów, profesor wykorzystuje jedynie zweryfikowane przez czas rozwiązania oraz współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi firmami z wieloletnim doświadczeniem.