Rentgen Łódź – wszystko, co musisz wiedzieć przed badaniem RTG

Wykonywane w naszej placówce badanie RTG w Łodzi wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością obrazu, uzyskiwanego w trakcie prześwietlenia. To zasługa nowoczesnego sprzętu, który wykorzystujemy w placówce. New Oriental 1000 to pierwszy tego typu w Polsce aparat, który pozwala uzyskać nadzwyczajną rozdzielczość zdjęć przy niskiej dawce promieniowania pochłanianego przez pacjenta. Samo badanie jest również bardzo szybkie dzięki zaawansowanym systemom, które już w sekundę po ekspozycji tworzą zdjęcie. Decydując się na rentgen w Łodzi wykonywany w Centrum Medycznym FMC nie musisz umawiać się na badanie z wyprzedzeniem i nie tracisz czasu w kolejkach – naszym pacjentom zapewniamy szybkie terminy realizacji zleceń.


Stunning Graphics


Co zabrać ze sobą idąc na prześwietlenie?

Lista dokumentów, które są niezbędne do wykonania RTG w Łodzi jest bardzo krótka. Zabierz ze sobą:
  • skierowanie na prześwietlenie rtg
  • dowód osobisty

Przygotowanie do RTG jamy brzusznej i prześwietlenia kręgosłupa

Aby uzyskać dobry obraz struktur jamy brzusznej, a także odcinka lędźwiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, niezbędne jest usunięcie z przewodu pokarmowego zalegających gazów i mas kałowych. Przygotowując się do rentgena w naszej placówce w Łodzi, pamiętaj o następujących zaleceniach: Do badania należy przystąpić na czczo (co najmniej 8 h bez jedzenia). Przed prześwietleniem RTG nie pij również kawy, nie pal i nie żuj gumy. Dzień przed badaniem zastosuj środki przeciw wzdęciom, które kupisz bez recepty w aptece. Na dwa dni przed badaniem zastosuj dietę lekkostrawną – wyklucz napoje gazowane, produkty wzdymające (np. strączki), ciężkostrawne potrawy.

Jednym z często wykonywanych badań obrazowych jest prześwietlenie rentgenowskie, które popularnie nazywamy rentgenem lub RTG. Wiązka promieniowania X prześwietla tkanki, co pozwala stworzyć obraz widoczny później na ekranie komputera. Między innymi dzięki badaniu RTG możliwe jest zobaczenie poszczególnych narządów i struktur wewnątrz organizmu, co pozwala ocenić ich stan i wykryć ewentualnie występujące zmiany patologiczne.