Rezonans magnetyczny stawu kolanowego

rezonans badnie kolana łódź magnetyczny

Oferujemy wysokiej rozdzielczości obrazowanie techniką rezonansu magnetycznego. Innowacyjne rozwiązania pozwalają nam zaoferować Państwu szybkie i komfortowe badanie kończyn. Od 2012 roku wykonaliśmy setki badań tą metodą. Fundamentem naszej działalności jest ortopedia, dlatego posiadamy duże doświadczenie w obrazowaniu struktur kostno-mięśniowych.

Zalety rezonansu O-Scan

  • Aparat jest dedykowany do dokładnego obrazowania stawu kolanowego, skokowego, łokciowego, stopy, dłoni i nadgarstka.
  • Rezonans jest otwarty, dlatego nie ma konieczności wchodzenia do klasycznej tuby. Pacjent podczas badania może poczuć się komfortowo. Urządzenie pracuje cicho.
  • Wykorzystujemy minimalną dawkę promieniowania niezbędną do uzyskania wysokiej jakości obrazy, ponieważ O-Scan jest aparatem niskopolowym.
  • Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom podczas badania.

Staw kolanowy ze względu na ogromne obciążenia i złożoną budowę jest często narażony na poważne uszkodzenia. Urazom towarzyszy silny ból, ograniczenia ruchomośći stawu, obrzęki i poważne trudnościom w chodzeniu. Rezonans magnetyczny jest złotym standardem w diagnozowaniu przyczyn dysfunkcji kolana.

zdjęcie stawu kolanowego metodą rezonansu magnetycznego

Wskazania do badania:

  • Podejrzenie uszkodzenia jednego z elementów budowy stawu po urazie. Najczęściej uszkodzeniom ulegają łąkotki stawowe, więzadła, rzepka czy torebka stawowa.
  • Artropatie dotykajace staw kolanowy takie jak choroby reumatologiczne, stany zapalne błony maziowej czy nadżerki kostne.
  • Podejrzenie jałowej martwicy kostnej lub chrzęstno-kostnej.
  • Toczące procesy nowotworowe.
  • Wrodzone wady anatomiczne stawu.

Ocena rezonansu stawu kolanowego

Po wykonaniu badania lekarz radiolog lub ortopeda oceniają stan elementów stawu kolanowego. Na wstępie zwraca się uwagę na obecność krwiawienia czy wysięku w jamie stawowej. Następnie lekarz ocenia stan struktur kostnych i chrzęstnych. Najważniejsza jest wiarygodna i obiektywna ocena więzadeł (szczególnie więzadła krzyżowego przedniego), łąkotek stawowywch i więzadeł zewnętrznych kolana. Czasami obecne są zmiany w chrząstkach stawowych, okolicznych tkankach miękkich czy szpiku kostnym. Zapraszamy na rezonans magnetyczny kolana Łódź przy ulicy Kopernika 48/50.